Afr Ayarı

AFR Ayarı özetle nedir?

AFR: Air Fuel Ratio anlamına gelir yani Hava/Yakıt oranı. Bu oran yakıt cinsine göre değişkenlik göstermektedir ve her yakıt cinsi için ideal bir oran vardır. Bu ideal oran hem yakıt tasarrufu hem emisyon hemde performansın optimim noktasında seçilmiştir.Stoichiometric oran olarak da bilinmektedir.

AFR ayarı komple ve eksiksiz bir LPG ayarıdır. Aracın benzindeki fabrikasyon hava/yakıt karışım oranlarının okunarak (Wideband AFR sensörü yardımı ile) seyir halinde, farklı koşullarda kullanılarak, aracın LPG sistemini bu değerlerle birebir olacak şekilde ayarlanmasıdır.

AFR ayarı yapılmış araçlar;

Aracın benzindeki performansı, verimi ve motor sağlığı ile kullanılır.
LPG’de rampalarda güç düşüklüğü, tekleme, silkeleme, stop etme gibi sorunlar yaşamaz.
Bir kere yapılır ve LPG kiti arızalanmadığı sürece ayarı bozulmaz ve bir daha ayara ihtiyaç duymaz, benzinden farksız uzun yıllar kullanılır. (filtre değişiminde ayar, 6 ayda bir ayar, yaz/kış ayarı gibi durumlar olmaz.)

Ankara Lpg, Lpg Ankara, Ankara Lpg Montaj, Ankara Lpg Montaj Fiyatları, Ankara Lpg Tavsiye, Ankara Prins Lpg, Ankara Lpg Ustası Tavsiye, Ankara Lpg Prins, Ankara Lpg Ostim, Ankara Lpg Yedek Parça, Ankara Lpg Montaj Fiyatları 2020, Prins Ankara Tavsiye, Ankarada En İyi Prins Lpg Ustası, Ankara Lpg Montaj, Ankara Lpg Dönüşüm, Ankara Prins Servis, Ankara Prins Lpg Servis, Prins Lpg, Ankara Prins Lpg, Ankara Prins Usta Tavsiye, Ankara Prins Yedek Parça, Ankara Prins Lpg Montajı, Ankara Prins Gaz Ayarı, Ankara Prins Fiyatları, Ankara Prins Servis,Ankara Atiker Lpg, Atiker Otogaz, Atiker Servis, Atiker afr 

Test

Form Gönderimi

Tamam

0312 394 22 15 0553 939 22 15